Prawnik – zasiedzenie nieruchomości

Prawnik – zasiedzenie nieruchomości w Warszawie

Twoja nieruchomość od lat użytkowana jest przez Ciebie lub Twoją rodzinę ale nie masz do niej tytułu prawnego?

Twoja nieruchomość nie ma założonej księgi wieczystej a w wypisie z ewidencji gruntów jako właściciel Twojej nieruchomości widnieje inna osoba?

Dobrze trafiłeś – od ponad 10 lat zajmuję się sprawami związanymi z zasiedzeniem nieruchomości. W sprawie tak ważnej i skomplikowanej jak zasiedzenie ważne jest aby przynajmniej wniosek o zasiedzenie był skonstruowany z pomocą profesjonalnego prawnika. Od tego czy pismo wszczynające sprawę będzie poprawne zależy powodzenie całego procesu sądowego. W chwili obecnej prawo nie przewiduje innej drogi do zasiedzenia nieruchomości niż sądowa.

Nasza Kancelaria  ocenia czy w konkretnej sytuacji może dojść do zasiedzenia w dobrej czy w złej wierze. Doradzamy, czy do okresu posiadania możemy doliczyć okres posiadania poprzednika. Do wniosku dołączamy wszystkie wymagane przez Sąd dokumenty.

Pomagamy również osobom które „bronią” się przed zasiedzeniem nieruchomości przez osoby trzecie. Przygotowujemy odpowiedzi na wniosek o zasiedzenie.

W sytuacji gdy jest taka konieczność w piśmie procesowym składamy wniosek o dopuszczenie przez Sąd dowodu z opinii odpowiedniego biegłego.

Sprawy o zasiedzenie prowadzimy głównie na terenie województwa mazowieckiego (Warszawa i okolice).

Ile to kosztuje? Każda sprawa wyceniana jest indywidualnie w zależności od wartości nieruchomości której zasiedzenia dochodzimy.

Kancelaria prawna Warszawa Tarchomin, Białołęka, kancelaria Wola, woj. mazowieckie. Prawnik, radca prawny Iwona Zubrzycka – Zięba.

Kontakt tel. 606 733 230. Godziny pracy: Pn. – Pt. godz. 9–18.